Sherlock

Sherlock

Sherlock

 

Yabancı dizi, film, çizgi dizi vs. programların temelinde yazılan ve konu edinilen romanlar, kitaplar ve çizgi romanlar bulunmaktadır. Kitapların ya da romanların geniş okuyucu kitlelerine sahip olması bu romanların beyaz perdeye aktarılmasına vesile olmuştur. Yabancı dizilerde kitaplardan esinlenildiği kadarıyla farklı şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Örneğin dedektiflik hikâyelerinin muazzam biçimde anlatıldığı dizilerden biridir Sherlock. Gizem , Komedi , Macera , Polisiye gibi birçok türü içinde barındıran dizi kitabından esinlenildiği üzere Dedektif Sherlock Holmes’ü konu almaktadır. Bölümleri yaklaşık doksan dakika olan dizi de merak duygusu asla dinmemektedir. Gizemi sevenler için ideal biri dizidir. Yoğun izlenmesi sebebiyle Sherlock severler için temsil niteliğinde baskılı tişört, kupa vb. eşyalar tasarlanmıştır.

Ülkemizde bu baskılı eşyalara kolayca ulaşılmamaktadır. Bu sebeple internet siteleri çalışmalar yapmaktadır. Kaliteli hizmet veren www.dyetee.com sitesi müşteri isteğine göre birçok tişört, kapüşonlu ve eşya tasarımı yaparken dizi ve film baskılarını da es geçmemektedir. Sitenin ürün bölümünde birçok baskılı tişört, kazak, kupa, kapüşonlu seçeneklerini görmekteyiz. 

Sherlock İngiliz BBC yapımı, Steven Moffatın elinden, klasik Sherlock karakterinin günümüze uyarlanmış versiyonu. Mini dizi mahiyetinde çekims yapılan dizinin ilk sezonu, her biri 1,5 saat süren üç bölümden oluşuyor. Dizide Mycroft ve Moriarty gibi ana karakterler de elbette mevcut.

Sherlock Holmes’un isde yardımcısı olacak Dr. John Watson’la tanışması ile başlayan dizi, gönüllü dedektifimizin, modern zamanın imkanlarından faydalanması ile bambaşka bir boyut yakalamış. Her bölümde adım adım çözüme yaklaşarak, her seferinde başarıya ulaşan Sherlock, azılı düşmanı ile hesaplaşmaya çalışıyor. Şok ve şaşırtıcı sonlarla sezonlarını bitiren dizi yeni bölüms heyecan ile bekletiyor ve Sherlock’un başka türlü çalışan kafası ve ona ayak uydurmaya çalışan Dr Watson’u keyifle izletiyor.

Göster:
Sırala: