Protest

Protest

Size herşeyin kötüye gittiğini söylememe gerek yok.
Herkes kötü olduğunu biliyor. Herkeste bir işini kaybetme korkusu, gelecek kaygısı. Para pula dönmüş, bankalar batıyor, esnaf güvenlik için tezgahın altında silah bulunduruyor. Serseriler sokakta başıboş dolaşıyor ve bunun sonu yok. Soluduğumuz havanın ne kadar pis olduğu ortada, yediklerimizden bahsetmiyorum bile. Televizyonda ajanslar onlarca cinayet ve yüzlerce şiddet suçu olduğunu söylüyor bugün de. O yüzden artık dışarı çıkmıyoruz. Evde oturuyoruz. Ve yavaş yavaş içinde yaşadığımız dünya küçülüyor. Diyoruz ki "en azından beni oturma odamda rahat bırakın. Bana sadece tost makinamı, televizyonumu ve tüplü radyatörümü bırakın. Başka bir şey söylemeyeceğim. Sadece bizi rahat bırakın."  
 
 Bu konuda seni yanlız bırakmayacağım. Seni çıldırtmak istiyorum. Birşeyleri protesto etmeni istemiyorum. İsyan etmeni istemiyorum. Bürokratlara, milletvekillerine yazmanı istemiyorum. Durgunluk,enflasyon ve sokaklardaki şiddet hakkında ne yapılır bilmiyorum. Tüm bildiğim ilk önce çıldırmalısın ve söylemelisin:  "Ben bir insanım Allah'ın cezası! Hayatımın bir değeri var!" 
 
Şu anda kalkıp pencereye gitmeni istiyorum. Pencereyi açıp başını dışarı çıkarıp şöyle bağırmanı: "Kızgınım ve artık numaralarınızı yemiyorum!"  Birşeyler değişebilir ama önce çıldırman ve söylemen gerek: "Kızgınım ve artık numaralarınızı yemiyorum!"  Ondan sonra durgunluk, enflasyon ve şiddete bir çözüm bulunur. Ama öncelikle dışarı çıkıp şöyle bağırmalısın: "Kızgınım ve artık numaralarınızı yemiyorum!" "NETWORK"

Göster:
Sırala: